Náš potlach-druhý oheň 17-19.6.2011

21.06.2011 17:42

 

Od pátku 17.6. začal na osadce frmol-vše se připravovalo pro případ deště. První návštěvník dorazil po poledni -Žány z TO Černá sova. Do večera dorazilo pár jedinců a TO a tak se kecalo a hlavně hrálo až....mladej Dudlík zaklap až u snídaně.Dorazilo dalších pár trampů a ve 14:00, když dorazili Jeleni (plackožrouti) započaly hry- byl docela veliký zájem. Hod sekerou, nožem, práskání bičem, střelba z luku a vzduchovky,krokodýl Dundee -sranda byla u hodu kanadami a "běhu opilců" !!! - snad každý se zúčastnil zatloukání hřebíků sekerou. Vyhlášení vítězů bylo před zapálením ohně, aby se nenarušovalo hraní u ohně. Oheň zapálili v 19:00 hod. -- šerif (doživotní) TO Rujany "Pepa", šerif TO Ell Torro "Kapr", šerif TOT Bílý racek "Bidlák" (Bidláček) a šerif TO Černá sova "Žány".        

"Vlajku" zahrála TO Jankova rokle a pokračovala do vystřídání dalšími kvalitními hráči (jsou na snímcích které budou popsány). Po vlajce byla do osady přijmuta dlouholetá kamarádka Ála (Alena) a byla patřičně pokřtěna. Po 22:00 hod. byl otevřen kruh a pokračovala volná produkce a nastoupila také i "Náhoda" (dali jsme přednost výborným "přespolákům"). Sv.Petr byl shovívavý a pršelo jen chvilku a tak se opět hrálo až do rána.......vlastně až do oběda (Děda a Kotě).

Poděkování patří všem osadníkům Náhody, panu Kubíkovi za pronajatí louky, Milanovi Vobrubovi za posečení parkoviště, ale vlastně všem kteří se zúčastnili -zvláště těm, kteří fin. příspěvky podpořili 18. ČESKOSLOVENSKÝ POTLACH (výtěžkem se zapláclo zhotovení zvadel pro 18.potlach.

odkazy na alba fotografií (Pašoun-bez zapalování ohně - King - Pšenda)

 https://nahodatp.rajce.idnes.cz/  

https://www.rajce.net/a5002001
https://www.rajce.net/a5051055
seznam.cz